Kamerou na správné sezení a bolavá záda

Ať už dělám cokoliv, vždy je mnohem příjemnější, když člověka při tom nebolí záda. Jenže sedavé zaměstnání těžko může skončit jinak. A udržet se na židli nekroutit a správně sedět? Skoro nemožné. Aspoň pro mně. Dlouho jsem hledal a našel několik pomocníků, ale výsledek nikdy nebyl nějak přesvědčivý a nakonec jsem stejně správně neseděl.

Takže postupně:

Pokus1: Balanční židle? Cena je až několik desítek tisíc korun, ale stejně jsem nakonec neseděl správně ani na ní. Navíc si ji člověk nemůže nosit sebou.

Pokus 2: Korektor pro přímé držení zad? Osobně jsem měl pocit, že docela funguje, dokonce ho lze nosit sebou. Jenže časem jsem zjistil, že to flákám, vlastně mě to nebaví nosit a flákám to. Nicméně pozitivní zjištění – obdobný účinek má třeba i batoh na notebook, když se rozumně přitáhne. Tedy pokud do něj nenaložím 10 kg věcí …

Pokus 3: UPRIGHT a obdobná elektronika, kterou nosíte na těle a ona vás upozorňuje, že nesedíte rovně. Abych řekl pravdu, nikdy jsme neměl pocit, že by to fungovalo nějak spolehlivě a po nějaké době mi to asi někde vypadalo a ztratil to. Ze všech pokusů to hodnotím asi jako nejhorší investici vůbec.

Pokus 4: SpineHero. Malý program, který mě sleduje prostřednictvím kamery a vyhodnocuje zdali sedím vzpřímeně. A když má pocit, že ne, po nějaké době mi začne ztmavovat display, takže mě donutí se zase narovnat.

Program je to jednoduchý a v mnoha směrech ne zcela dokonalý. Spíš působí dojmem experimentu, ale výsledek překvapivě dobrý. Jen vám nesmí vadit oko kamery a pokud kameru občas skutečně potřebujete, tak SpineHero po tu dobu vypnout a nebo mít kamery prostě dvě.

Za mě příjemné překvapení, byť s mnoha omezeními. Hlavně není moc dotažený, ale na to že nevyžaduje žádnou spec. kameru – super.

Přemýšlím, že bych koupil deep cameru a pustil se do toho s ní. Obecně mi přijde, že je to nejlepší možnost než nosit po těle senzory, něco co se mě snaží do nějaké správné pozice dotlačit násilím apod.

Takhle když začnu mít pocit, že už skoro nevidím na monitor, vím, že se stačí narovnat. Super.